image

Ублажете ја болката

- Ги намалува отоците - Ги ублажува болките од осификација - Ги ублажува болките од артоза - Ги ублажува болките од реума и артритис - Ги ублажува сите видови на спортски повреди, набивања, истегнувања, ја подобрува циркулацијата и ја враќа природната боја на кожата - Помага кај воспаление и грчеви во мускулите - Помага при болна состојба на `рскавиците - Ќе почувствувате олеснување веднаш по првото нанесување

Нарачајте веднаш
image
Mентол

Ментолот е природен анестетик и има благо антисептичко дејство. Влијае на рецепторите за чувство на температура, па затоа ментолот дава сензација на ладење на кожата. Со тоа се ублажуваат симптомите како што се оток, болка и прегреаност на воспаленото место.

image
Камфор

Маслото од камфор се употребува во облик на раствор за втријување, делува антивоспалувачки и на кожата предизвикува краткотрајно ширење на крвните садови, со што се добива сензација на топлина, додека површински благо ја лади кожата. Камфорот делува како антисептик, ги спречува воспалувањата, стимулира циркулација, го зајакнува тонусот на кожата, давајќи пријатно чувство на ладење.

image
Еукалиптус

Освен тоа што делува смирувачки, етеричното масло од еукалиптус нè штити од бактерии и микроби додека кожата брзо го впива. Маслото од еукалиптус се препорачува за масажа на телото, затоа што помага во лекување на иритации на кожата, убоди од инсекти и пликови. За масажа на грбот и рамењата користете еукалиптусово масло со масло витамин Е, бидејќи ја олеснува масажата. Како природен аналгетик, еукалиптусовото масло ги ублажува болките во телото и зглобовите, т.е. го опушта и умот и телото.

image
Рузмарин

Рузмаринот одамна е познат како лековита билка. Етеричното масло од рузмаринот има антиоксидантско и антисептичко дејство, ја прочистува и тонира кожата, ја смалва надуеноста на стомакот, а еднакво е делотворен и кај подобрување на памтењето. Етеричното масло од рузмарин поседува антимикробни и антисептички квалитети. Судејќи според заклучоците на стручњаците на Медицинскиот Факултет во Катанија во Италија, станува збор за супстанца која помага во целите во борба против оштетувања на кожата.

image
Зошто Herbal Aurum гелот е единствен?

Единствената патентирана формула овозможува:

1. Најбрзо продирање низ кожата
2. Најдлабоко навлегување во ткивата
3. Драстично подобрување на локалната циркулација

Со подобрување на локалната циркулација овозможуваме да дојде со “самоизлекување” и поправање на состојбата на леченото место на најприроден можен начин.

Нарачајте веднаш
image
Баба и внук

Младо момче, кое е активен спортист, по дисторзија на скочниот зглоб го испроба гелот по препорака на својата баба која имала проблеми со реума. Закрепнувањето, со оглед на сериозноста на повредата – бил изненадувачки брз, а гелот помогнал хематомот и отокот брзо да се повлечат.

"Бев изненадена кога слушнав дека Herbal Aurum гелот за неколку дена помогна при отклонување на отокот и хематомот. Му овозоижи на мојот внук да се врати на спортските активности."

Неговата баба, по долгогодишно искуство со реума и полугодиншна секојдневна примена на гелот, кажува дека зглобовте веќе не ја болат како претходно и дека движењето и е значајно олеснето..

image
Докторка Јасна

Интересно е гелот и помогна на Докторката Јасна, која имаше проблем со болни и враснати нокти на нозете.

Herbal Aurum гелот се покажа и подобар отколку што очекував и во целост ја исполни својата “задача”. Многу брзо дојде до ублажување на болката, а по неколку денови и до нејзино целосно исчезнување.

Докторката го препорачува гелот кај симптомите: невролошка и невропатска болка, болки поради лумбако, ишијас, вкочанет врат, остеопороза, болка во долниот дел на грбот, ревматски болести (ревматски артритис, анкилозантен спондилитис, гихт), операција на колковите, дисторзија на лигаментите, изчашување на рамо, болки во колено, мусколно-коскени болести од разен карактер и болести на `рбетот (спндилолистеза, вкештување на диск – дискус херниа, и лумбарна спинална стеноза).

image
ВНИМАНИЕ! Попустот трае само уште:
Оставете ги Вашите податоци и наскоро ќе бидете контактирани од нашиот оператор за да ја потврдите нарачката
3120 MKD 1560 MKD
Се вчитува...
bs mk